BASIN ODASI

Kütahyalı çocuklar Osmangazi EDAŞ’ın resim ve şiir yarışmasında buluşuyor

Öğrencilerin enerji verimliliği konusunda bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Osmangazi EDAŞ ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, daha temiz yarınlar, daha temiz dünya için enerji tasarrufu konulu resim ve şiir yarışması düzenliyor. Yarışmaya resim dalında ilkokul öğrencileri, şiir dalında ise ortaokul öğrencileri katılabiliyor. Yarışmanın sonucunda birincilere laptop, ikincilere fotoğraf makinesi, üçüncülere ise bisiklet armağan edilecek.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Uşak illerimizde elektrik dağıtım hizmetinin; yeterli, kaliteli, kesintisiz ve çevreye uyumlu bir şekilde kullanıcılara sunulmasını sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte Kütahya’daki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Enerji Tasarrufu” konulu bir resim ve şiir yarışması düzenliyor.

7 – 13 Ocak 2019 Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla gerçekleştirilecek yarışmaya her okuldan seçilen 3 resim ve şiir çalışması katılabilecek. Resim ve şiir tekniği konusunda öğrencilerin serbest bırakıldığı yarışmada, çocukları enerji kaynaklarının verimli kullanılması konusunda bilinçlendirmek ve onları sorumlu kullanıcı davranışlarına özendirmek hedefleniyor.

Yarışmaya katılacak eserlerin; daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve yayınlanmamış olması gerekiyor.

Okullarda en az üç öğretmenden oluşan bir komisyon tarafından yapılan değerlendirmeyi başarıyla geçen resim ve şiirler, 8 Ocak 2019 tarihine kadar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilecek ve 10 Ocak’ta il genelinde dereceye girenler açılanacak.

Dereceye giren öğrencileri heyecan verici ödüller bekliyor. Yarışmanın sonucunda birincilere laptop, ikincilere fotoğraf makinesi, üçüncülere ise bisiklet armağan edilecek.

Yarışma kurallarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Haberlere Dön