BASIN ODASI

Osmangazi EDAŞ Eskişehir’in yoğun kış şartlarında kesintisiz enerji için çalışıyor

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinde elektrik dağıtım hizmetlerinden sorumlu olan Osmangazi EDAŞ, zorlu kış koşullarına rağmen vatandaşlara kesintisiz enerji ulaştırabilmek için büyük bir ciddiyetle ve aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

Osmangazi EDAŞ bölgesinde en iyi hizmeti verebilmek için enerji nakil hatlarını, trafoları, aydınlatmaları, direkleri, yer altı kablolarının yenileme, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Oluşabilecek arızalara mümkün olabilecek en kısa sürede müdahale eden Osmangazi EDAŞ, tüm dağıtım sistemini en yeni teknolojilerle geliştirerek gelecekte olabilecek aksaklıkların da önüne geçiyor.

Bu kapsamda Osmangazi EDAŞ Eskişehir İl İşletme Müdürlüğü kış ayları içerisinde 560 kilometre alçak, 1.455 kilometre orta olmak üzere toplamda 2.015 kilometre gerilim hattının bakımını tamamladı. 236 adet trafonun kontrollerini gerçekleştiren Osmangazi EDAŞ, yaklaşık 22 bin 500 adet aydınlatmanın bakım onarım çalışmalarını da gerçekleştirdi.

Osmangazi EDAŞ’ın hizmet verdiği en önemli şehirler arasında yer alan Eskişehir’de, geçtiğimiz günlerde yaşanan adeta doğal afet niteliğindeki kar yağışları ve fırtına karşısında enerji kesintilerinin yaşanmaması için aralıksız çalışıldı. Yoğun yağışlar nedeniyle kara yolu ulaşımının güçlükle gerçekleştirildiği Eskişehir’de aynı anda oluşan arızalara 33 ekip 140 çalışan ile müdahale etti. Osmangazi EDAŞ çalışanlarının gayretleri sonucu zorlu kış koşullarına rağmen olabilecek en kısa süre içerisinde söz konusu bölgede enerji temini sağladı.

Haberlere Dön