BASIN ODASI

Osmangazi EDAŞ kesintisiz enerji hizmeti için yatırımlara devam ediyor - Bilecik

Elektrik dağıtım hizmetinin kaliteli, sürekli ve çevreye uyumlu bir şekilde sunulması için çalışmalarını sürdüren Osmangazi EDAŞ, 2020’de gerçekleştirdiği 480 milyon liralık yatırım ile kesintisiz enerji hizmeti hedefine bir adım daha yaklaşıyor.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), 2019’da 1 milyar TL’nin üzerindeki tutar ile hizmet verdiği illerde 1 yılda gerçekleştirilen en büyük yatırımı gerçekleştirdi. Çalışmalar sonucunda arızalardan kaynaklı elektrik kesinti sürelerinde azalma sağlayan Osmangazi EDAŞ, Bilecik’in elektrik dağıtım hizmetinin daha kaliteli, sürekli ve çevreye uyumlu bir şekilde sunulması amacıyla 2020 yılında ise 31milyon lira daha yatırım yapacak. Osmangazi EDAŞ’ın hizmet verdiği 5 ilde yapacağı teknoloji ve alt üst yapı yatırımlarının tutarı ise 480 milyon TL’ye ulaşacak. Bu yılki yatırımların tamamlanması ile Osmangazi EDAŞ, kesintisiz enerji hizmeti hedefinde önemli bir adım daha atacak.

2020’DE 480 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Yatırım çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunan Osmangazi EDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, şunları söyledi: “Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 virüsüne rağmen dağıtım hizmetleri konusunda, en yeni teknolojik gelişmeleri izliyor ve sistemimize uyarlayıp tüketicilerimize sunarak elektrik akışında sürekliliği sağlıyoruz. Gerekli tüm can güvenliği önlemlerini alarak hayata geçirdiğimiz, Bilecik’imizin daha aydınlık geleceğe taşıyacak olan çalışmalarımızın şehre büyük değer katacağına inanıyoruz. 31 milyon lira tutarındaki yatırımımızın tamamlanması ile kesintisiz enerji tedariki noktasında hayati adımlarımızdan birini daha atmış olacağız” dedi.

Rakamlarla Osmangazi EDAŞ’ın Bilecik yatırımı

  • 130 kişilik ek istihdam sağlanacak
  • 567 abonenin enerji temini iyileşecek
  • 540 adet yeni aydınlatma direği tesis edilecektir
  • 25,5 kilometre kazı çalışması yapılacak
  • 10,5 kilometre enerji nakil hattı yer altına alınacak
  • 55 adet yeni trafo tesis edilecek
  • Yılsonu itibari ile tüm çalışmaların bitirmesi hedefleniyor
Haberlere Dön