BASIN ODASI

OSMANGAZİ EDAŞ, Kütahya’daki yatırımlarını aralıksız sürdürüyor.

Osmangazi EDAŞ tüketicilere kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmeti sunmak amacıyla gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor. Faaliyette bulunduğu bölgede geçen yıl toplam 400 Milyon TL’lik yatırım yapan OSMANGAZİ EDAŞ , Kütahya’daki yatırımlarını da aralıksız sürdürüyor.

 
Osmangazi EDAŞ, 2017’de yaptığı toplam 400 Milyon TL’ye yaklaşan bakım, onarım ve yenileme yatırımı ile sorumluluk sahasındaki il ve ilçelerde elektrik dağıtımını geliştirmeye devam etti. 
 
Kütahya’daki teknoloji, tüketici memnuniyeti, kalite gibi alanları ve elektrik şebekesi altyapı bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını kapsayan yatırımları ile Kütahya’daki tüketicilere sunduğu kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmetini geliştirmeye devam etti. 
 
Yapılan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ Direktörü Muzaffer Yalçın;
 “Vatandaşlarımızın çok daha kaliteli ve kesintisiz hizmet alması için yaptığımız yatırımlar aralıksız sürüyor. Bu süreçte halkımıza gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkürlerimizi sunarız. 
Başta Kütahya Valimiz Ahmet Hamdi Nayir ve Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu olmak üzere tüm yöneticilerimize verdikleri destek, işlerimizi hızlı bitirmemiz için yaptıkları katkıdan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
45 enerji nakil hattı direği ve 1905 aydınlatma direği yatırımı
Osmangazi EDAŞ Kütahya’da elektriğin; yeterli, kaliteli ve sürekli bir şekilde tüketicilere ulaştırılması için yürüttüğü bakım, arıza giderme ve sokak aydınlatmaları tarama çalışmalarını tamamlamak için 2017 yılında da gece gündüz çalıştı.
 
Osmangazi EDAŞ, 2017 yatırım planları doğrultusunda geçen yıl, Kütahya’da faaliyette bulunduğu tüm bölgede toplam 45 enerji nakil hattı direği tesis etti. Yatırım faaliyetleri çerçevesinde dikilen aydınlatma direği sayısı ise 1905’i buldu.
 
Elektrik hatlarının yeraltına alınmasında önemli mesafe kaydedildi
Osmangazi EDAŞ Kütahya’da bu yatırımlarına ek olarak alçak ve yüksek gerilim elektrik şebekesi yenileme çalışmaları çerçevesinde enerji nakil hatlarının yer altına alınması için 66 km kazı yaptı ve 68 bin metre civarında kablo döşedi. 
 
Kütahya’da bakım, arıza giderme ve sokak aydınlatmaları tarama çalışmalarında önemli bir ilerleme kaydeden Osmangazi EDAŞ, 2018 yılında da dağıtım hizmetlerinin daha sağlıklı hale getirilmesi ve elektrik dağıtım altyapısının daha iyi hale getirilmesi amacıyla yatırımlarına aralıksız devam edecek. 
 
İşin sırrı Ar-Ge ve teknolojiye yatırımda
Tüketicilere daha iyi hizmet verebilmek için yatırımlarını her geçen gün daha da büyüten Osmangazi EDAŞ’ın kalite ve hizmet çıtasını hızlı bir şekilde yükseltebilmesinin en büyük sebebi ise Ar-Ge ve teknolojiye yaptığı yatırımda. Şirket 2017’de bir yandan kalite yönetimi ve tüketici memnuniyetini artıracak çalışmalara imza atarken bir yandan da Ar-Ge ve teknolojiye önemli yatırımlar yaptı.
 
Geçen yıl ISO 9001 Kalite Yönetimi, ISO 14001 Çevre, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti, ISO 27001 Bilgi Güvenliği ve OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerini alan Osmangazi EDAŞ kalite ve tüketici memnuniyeti anlamda önemli bir gelişim kaydetti. 
 
Teknolojik altyapısını da çağın gereksinimlerine uygun hale getiren Osmangazi EDAŞ; 2017 yılında Abone Bilgi Yönetim Sistemi (ABYS), Otomatik Sayaç Okuma Sistemi (OSOS), SCADA, Tedarik Sürekliliği Uzaktan İzleme Sistemi (TSUİS), Kurumsal Kaynak Planlama ve İşgücü Yönetimi, Saha ve İş Gücü Yönetimi, Bilgi Teknolojileri Altyapı Network Kurulumu, CBS Entegrasyon Projesi, Bilgi Teknolojileri Sunucu Sistemlerinin kurulumu başta olma üzere birçok teknoloji yatırımını başlattı. 
 
Haberlere Dön