BASIN ODASI

Osmangazi EDAŞ’ın düzenlediği resim ve şiir yarışmasında ödüller dağıtıldı

Osmangazi EDAŞ ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, “Daha temiz yarınlar, daha temiz dünya için enerji tasarrufu” konulu resim ve şiir yarışmasını kazanan öğrenciler belli oldu. Kütahya’da okuyan çocukların katıldığı yarışmanın sonucunda birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere fotoğraf makinesi, üçüncülere ise bisiklet armağan edildi.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Uşak illerimizde elektrik dağıtım hizmetinin; kaliteli, kesintisiz ve çevreye uyumlu bir şekilde kullanıcılara sunulmasını sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ’nin (OEDAŞ), Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte Kütahya’daki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği “Enerji Tasarrufu” konulu resim ve şiir yarışmasının ödülleri dağıtıldı.

7 – 13 Ocak 2019 Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen yarışmada Kütahyalı çocuklar enerji tasarrufunu kağıda döktü. Çocukları enerji kaynaklarının verimli kullanılması konusunda bilinçlendirmek ve onları sorumlu kullanıcı davranışlarına özendirmek hedefiyle düzenlenen yarışmaya çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Resim dalında ilkokul öğrencileri, şiir dalında ise ortaokul öğrencilerinin katıldığı yarışmanın ilk değerlendirme aşaması okullarda en az üç öğretmenden oluşan bir komisyon tarafından yapılarak sonuçlar 8 Ocak 2019 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderildi. Burada yapılan değerlendirme sonucunda dereceye girenler 10 Ocak 2019 tarihinde, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Osmangazi EDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın’ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle açıklandı. Yarışmanın sonucunda birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere fotoğraf makinesi, üçüncülere ise bisiklet armağan edildi.

Resim dalında dereceye giren öğrenciler

1. Beyza Nil Şener / Dumlupınar İlkokulu
2. Egemen Şanal / Cumhuriyet İlkokulu
3. Salih Efe Bozyiğit / Doğa Koleji İlkokulu

Şiir dalında dereceye giren öğrenciler

1- Turgay Berat Kapıcı / Atakent Ortaokulu
2- Ayşe Nisa Ayvaz / Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu
3. Ümmühan Şentürk / Erdoğmuş Ortaokulu


 

Haberlere Dön