BASIN ODASI

Osmangazi EDAŞ’ın düzenlediği resim ve şiir yarışmasının sonuçları açıklandı

Osmangazi EDAŞ ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çocukları daha temiz yarınlar ve daha yeşil bir dünya için çaba harcamaya özendirmek amacıyla düzenlediği enerji tasarrufu konulu resim ve şiir yarışmasının kazananları belli oldu.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Uşak illerimizde elektrik dağıtım hizmetinin; kaliteli, kesintisiz ve çevreye uyumlu bir şekilde kullanıcılara sunulmasını sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ’nin (OEDAŞ), Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte Bilecik’teki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği “Enerji Tasarrufu” konulu resim ve şiir yarışmasının sonuçları açıklandı.

11 – 18 Ocak 2018 Enerji Tasarrufu Haftası vesilesiyle gerçekleştirilen yarışmada Bilecik’li çocuklar enerji tasarrufunu kağıda döktü. Çocukları enerji kaynaklarının verimli kullanılması konusunda bilinçlendirmek ve onları sorumlu kullanıcı davranışlarına özendirmek hedefiyle düzenlenen yarışmaya çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Resim dalında ilkokul öğrencileri, şiir dalında ise ortaokul öğrencilerinin katıldığı yarışmanın ilk değerlendirme aşaması okullarda en az üç öğretmenden oluşan bir komisyon tarafından yapılarak sonuçlar 5 Ocak 2018 tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderildi. Burada yapılan değerlendirme sonucunda dereceye girenler 18 Ocak 2018 tarihinde, Bilecik Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, Osmangazi EDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın ve Bilecik Milli Eğitim Müdürü Fazilet Dursun’un katılımıyla gerçekleştirilen törenle açıklandı. Yarışmada birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere fotoğraf makinesi, üçüncülere ise bisiklet armağan edildi.

 
Resim dalında dereceye giren öğrenciler

1. Kerem Tutkun        Bozüyük Ertuğrulgazi İlkokulu 2. Sınıf Öğrencisi
2. Zeynep Beyza Yağcı    Osmaneli Osmangazi İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi
3. Berat Yaş            Osmaneli İlokulu 3. Sınıf Öğrencisi

Şiir dalında dereceye giren öğrenciler
1. Alemdar Polat    Merkez Murat Hüdavendigar Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi
2. Taha Ozan        Merkez Edebali Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi
3. Hilalnur Cebe    Merkez Koyunköy Şehit Münir Kopuk Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi

 

Haberlere Dön