BASIN ODASI

Osmangazi EDAŞ’ın resim ve şiir yarışmasında sonuçlar açıklandı

Osmangazi EDAŞ ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, çocukları daha temiz yarınlar ve daha yeşil bir dünya için çaba harcamaya özendirmek amacıyla düzenlediği enerji tasarrufu konulu resim ve şiir yarışmasının kazananları belli oldu.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), bir yandan elektrik dağıtımı alanında yapılan en büyük yatırımlardan birini hayata geçirirken diğer yandan da çocuklarımıza enerji tasarrufunu aşılamak için projeler üretmeye devam ediyor.

Hızla tükenmekte olan doğal kaynakların daha verimli kullanılması amacıyla Osmangazi EDAŞ, Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte Uşak’taki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Enerji Tasarrufu” konulu resim ve şiir yarışması düzenledi. 6-12 Ocak 2020 Enerji Tasarrufu Haftası vesilesiyle gerçekleştirilen yarışmaya her okuldan seçilen 3 resim ve 3 şiir çalışması katıldı. Resim ve şiir tekniği konusunda öğrencilerin serbest bırakıldığı yarışmada, çocukları enerji kaynaklarının verimli kullanılması konusunda bilinçlendirmek ve onları sorumlu kullanıcı davranışlarına özendirmek hedeflendi.

“Daha temiz yarınlar, daha yeşil bir dünya için enerji tasarrufunu çizdiğin resim ve yazdığın şiirle anlat, ödüllerden birini kazanma şansını yakala” mesajıyla duyurulan yarışmada birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere fotoğraf makinesi, üçüncülere ise bisiklet armağan edildi.

Resim dalında dereceye giren öğrenciler

  1. Nazmiye Nisa Bayer – Mehmet Sadık Baz İlkokulu 3. Sınıf Öğrencisi
  2. Azra Sarısakal – Muammer Yazgan İlkokulu 2. Sınıf Öğrencisi
  3. Ela Nisa Orak – Çevreköy İlkokulu 1. Sınıf Öğrencisi

Şiir dalında dereceye giren öğrenciler

  1. Hafsa Örük – Halit Ziya Uşaklıgil Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi
  2. Reyhan Uyar – Alper Günbayram Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi
  3. Mehmet Demiral – Susuz Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi
Haberlere Dön