BASIN ODASI

Osmangazi EDAŞ’tan Bilecik’e büyük yatırım hamlesi

Elektrik dağıtım hizmetinin kaliteli, sürekli ve çevreye uyumlu bir şekilde sunulması için çalışmalarını sürdüren Osmangazi EDAŞ, Biecik’e 2019 yılında yaklaşık 130 milyon TL alt ve üst yapı yatırımı yapacak. Bu rakam, elektrik dağıtımı alanında bir yılda bölgeye yapılan en büyük yatırımlardan biri olacak.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), elektrik dağıtımı alanında bir yılda yapılan en büyük yatırımlardan birini hayata geçiriyor. Hizmet verdiği Bilecik’imize 130 milyon liraya yakın alt ve üst yapı yatırımı yapacak olan Osmangazi EDAŞ, bölgeyi hak ettiği yeni, çağdaş, modern bir altyapı kavuşturmayı hedefliyor. Tarihi yatırımı sayesinde Osmangazi EDAŞ, gelecek yıllarda elektrik tüketiminde yaşanacak artışların günlük hayatı olumsuz etkilemesini de önlemiş olacak.

BİLECİK’İMİZE BÜYÜK DEĞER KATACAK

Yatırım çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunan Osmangazi EDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, şunları söyledi: “Dağıtım hizmetleri konusunda, en yeni teknolojik gelişmeleri izliyor ve sistemimize uyarlayıp tüketicilerimize sunarak elektrik akışında sürekliliği sağlıyoruz. Dağıtım sistemlerini sürekli gözetim altında tutuyor enerji arzının son kullanıcıya kesintisiz ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bilimsel gelişmeler ışığında yenilikçi yöntemlerle yalnızca bugünü değil geleceği de öngörerek tüm sistemlerimizi sürekli çağın gereksinimleri doğrultusunda güncelleyip çalışanlarımıza verdiğimiz eğitimlerle kaliteli hizmet noktasında en iyiyi yakalamayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda hizmet verdiğimiz beş şehirden biri olan Bilecik’imize tarihinin en büyük yatırımlarından birini yapıyor ve şehre büyük değer katacağına inanıyoruz.”

Rakamlarla Osmangazi EDAŞ’ın Bilecik yatırımı

  • 200 kişilik dolaylı istihdam sağlanacak
  • Plansız kesintiler %30 azalacak
  • 50 bin aboneye daha verimli hizmet sağlanacak
  • 120 kilometre kazı çalışması yapılacak
  • 330 kilometrelik yenileme çalışması yapılacak
  • 35 kilometre enerji nakil hattı yer altına alınacak
  • 1870 adet enerji nakil hattı direği tesis edilecek
  • 12.2019 tarihinde tüm çalışmalar bitecek
Haberlere Dön