BASIN ODASI

Kış şartları OEDAŞ’a engel değil

OEDAŞ elektrik dağıtım hizmeti verdiği 50 bin kilometrekarelik Eskişehir,Afyonkarahisar,Kütahya,Uşak ve Bilecik illerini kapsayan hizmet bölgesinde, tüketicilerine kaliteli, kesintisiz ve sürekli enerji temini için gece gündüz aralıksız güç hava koşullarında çalışıyor.

Hazırlıkları çok önceden tamamlanmış olan ekipler, zarar gören direklerin yanı sıra elektrik kullanımının ısınma amaçlı artması ve buz yükü dolayısıyla enerji nakil hatlarında meydana gelen arızalara karşı teyakkuz halinde.
Kar, tipi ve fırtına nedeniyle elektrik dağıtım hatları ve şebekelerinde oluşan arızalara 24 saat esasına göre müdahale eden OEDAŞ personeli, müşterilerimizin enerjisiz kalmaması için yoğun gayret ve yüksek performans sergiliyor.
 
OEDAŞ Genel Müdürümüz sayın Zafer TURUT;
Sorumluluk bölgemizde olan Eskişehir,Afyonkarahisar,Kütahya,Uşak ve Bilecik illerinde kış şartlarında yaşanılabilecek olumsuzluklara karşı önceden tedbirlerimizi aldık.

Bu doğrultuda teknik personel sayımızda ciddi istihdam artışı ve ekipman takviyesi kış öncesi yaptık,dolayısı ile arızlara müdahale hızımız ve sayımız arttı. Ayrıca araç filomuzun kış şartlarına uygun oluşu vatandaşlarımıza kaliteli, kesintisiz ve sürekli enerji temini çalışmalarımızda güç koşullarda bizlere çok faydalı olmakta.
 
Yoğun kar nedeni ile kapanan yollar olması halinde, ulaşımımızı gerektiğinde köylerden sağladığımız traktör, binek hayvanı kullanarak sağlamakta ve bu suretle kırsaldaki en ücra bölgelerimize ulaşarak arızaları gidermekteyiz.
Mazeret üretmeden arızalara ulaşmak ve zamanında müdahale ederek giderme tek gayemizdir.
 
Elektrik arızalarına ve sorunlara karşı yenilenen OEDAŞ Alo 186 hattımız ile çalışmalarımız daha yüksek ivme kazandı.
Başta özveri ile çalışan ekiplerimiz olmak üzere bu soğuklarda bizi yalnız bırakmayan tüm halkımıza duyarlılıkları nedeniyle  teşekkür ederiz.
 

Haberlere Dön