BASIN ODASI

OEDAŞ Enerji Tasarrufu Temalı Resim ve Şiir Yarışması Düzenledi

OEDAŞ, genç nesillerin enerji kullanımı ve verimlilik konularında bilinçlenmelerine destek oldu.

İlk ve Ortaokul öğrencilerini ödüllendirdi

Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin “Enerji Tasarrufu Haftası” kapsamında Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlediği resim ve şiir yarışmasının sonuçları açıklandı. Yarışmaya Eskişehir genelinden 200’den fazla öğrenci katılırken, ilk 3’e giren öğrencilere dizüstü bilgisayar, bisiklet ve tablet hediye edildi.

Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (OEDAŞ), “Enerji Tasarrufu Haftası” kapsamında, öğrenciler arasında enerji verimliliği bilincinin artırılması amacıyla düzenlediği resim ve şiir yarışmalarına bu yıl Eskişehir ile devam ediyor. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen ve her yıl Ocak ayının ikinci haftası kutlanan “Enerji Tasarrufu Haftası” ile başlayan yarışmanın sonuçları 15 Şubat Çarşamba günü Eskişehir Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ve OEDAŞ yöneticilerinin katılımı ile Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törende açıklandı.

Eskişehir genelindeki ilk ve ortaokullardan 6-14 yaş arası 200’den fazla öğrencinin katıldığı yarışmada birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere bisiklet ve üçüncü olan öğrencilere ise tablet hediye edildi. Resim ve şiir kategorilerinde 2’şer mansiyon ödülünün verildiği yarışmada, ayrıca katılan tüm öğrencilere boya kalemi hediye edildi. Törene Adalet İlkokulu, Dumlupınar ilkokulu,Barbaros ilkokulu, Melahat Ünügür Ortaokulu,Atatürk Ortaokulu,iki Eylül Ortaokulu okullarından öğrenciler ve öğretmenler katılım gösterdi.

OEDAŞ geçtiğimiz yıl Afyon’da “Enerji Tasarrufu Haftası” için düzenlediği resim ve şiir yarışması ile de bölgedeki genç nesillerin enerji kullanımı ve verimlilik konularında bilinçlenmelerine destek oldu.
 

Haberlere Dön